Drejtori i Gjimnazit të Drenasit: Testi po ecën në rrugë të mirë

Testi i Maturës në Gjimnazin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Drenas po zhvillohet pa ndonjë problem. Gazetari i drenicapress.info ka qëndruar në Gjimnazin e Drenasit, ku është njoftuar se çdo gjë është duke shkuar në mënyrë të rregullt.

Drejtoi i kësaj shkolle, Valdet Istogu, në një prononcim për drenicapress është shpreh se testi po ecë në mënyrën më të mirë të mundshme.

“Nuk kemi asnjë problem deri më tani, testi ka filluar në sipas orari të para parë dhe do të përfundon në ora 13:00, çdo gjë është duke ecur në mënyrën më të mirë të mundshme – u shpreh drejtori Istogu për drenicapress.info

Rreth orës 12:00, Gjimnazin e Drenasit e kanë vizituar edhe Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, i shoqëruar nga kryetari i Drenasit, Nexhat Demaku, ku kanë monitoruar nga afër zhvillimin e testit të maturës. /drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT