Dramë në Serbi pas kthimit të orës policore, protestuesit hyjnë në Parlament, ndërhyn xhandarmëria (Video)

Shumë protestues janë grumbulluar në këto momente pranë Parlamentit të Serbisë, të cilët jane shprehur të pakënaqur me vendosjen e masave të reja, përkatësisht ores policore në Beograd, raportojnë mediet serbe, transmeton portali Front Online.

Protestuesit, siç raportojnë mediet atje, i knë thyer dyertë e Parlamentit, por xhandarmëria serbe ka reaguar menjëher dhe i ka nxjerrë jashtë legjislativit. /Front Online/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT