Dortmundi në luftë për garat Europiane

Borussia Dortmund edhe pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, është rikthyer te fitorja në Bundesligën gjermane. Dortmund ka arritur të shënoj fitore të rëndësishme që e mban në lojë për garat Europiane. Dortmund mposhti Hannoverin me rezultat 2:3
Aubameyang me dy gola dhe Kagawa me një, shënuan për fitoren e Dortmundit.
Ndërsa për vendasit, të dy golat i shënoi Stindl.
Kjo fitore e rendit Dortmundin në vendin e 10 me 33 pikë. Xhiron e ardhshme, Dortmundi në shtëpi, e pret Bayernin./Drenica press/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT