Dortmundi-klubeve të interesuara: Këtë çmim duhet paguar për Aubameyang

Dortmundi-klubeve të interesuara: Këtë çmim duhet paguar për Aubameyang 

Borussia Dortmund kërkon 60 milionë euro për shitjen e sulmuesit Pierre-Emerick Aubameyang, ka bërë të ditur e përditshmja gjermane “Bild”.

Klubi nga Bundesliga nuk e ka nxjerr në shitje sulmuesin, përcjell “Lajmi.net”.

Por, ai ka zgjuar interesim nga shumë klube të mëdha përfshirë Arsenal dhe Paris Saint-Germain. Andaj, mund të shitet në rast të një oferte të madhe.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT