“Do të përpiqemi t’ia vështirësojmë gjërat Barcelonës”

 

Trajneri i Getafes, Pablo Franco, ka thënë para duelit me Barcelonen, se skuadra e tij do të përpiqet që t’ia vështirësoj gjërat Barcelonës.
Do ta kemi shumë të vështirë ndaj Barcelonës, por ne do të luajmë dhe do të përpiqemi për t’ia vështirësuar gjërat Barcelonës”, ka thënë Franco.
Ai ka thënë se skuadra e tij mund ta ndal Barcën, vetëm nëse luan mirë në mbrojtje.
Jam optimist dhe po bëjmë gjëra të mira dhe nëse jemi të fokusuar mirë në mbrojtje mund ta ndalim Barcelonën”, ka nënvizuar Franco.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT