Djali i Simeones thyen Juventusin (video)

Xhenoa dhuroi surprizën më të madhe të javës së 14 në kampionatin italian të Serisë A. Skuadra e drejtuar nga kroati Ivan Juriç mposhti në shtëpi kampionët e Juventusit me rezultatin e pastër 3-1. Argjentinasi Xhovani Simeone, djali i trajnerit të Atletiko Madridit, Diego Simeone, realizoi 2 gola në minutat 3 dhe 13 duke shtangur ekipin e drejtuar nga Masimiliano Alegri.

Në fund Juventusi pësoi humbje nga Genoa me rezultat 3-1.

https://www.youtube.com/watch?v=6_gNY66wGls

- Advertisement -

MË TË FUNDIT