Djali i Buffonit nuk ndalet duket qarë kur babai i tij lëshon fushën

Gianluigi Buffon ndaj Hellas Veronas luajti ndeshjen e fundit për Juventusin.

Gigi ishte pjesë e Zonjës së Vjetër për 17 sezone dhe interesante ishte fakti se ai u zëvendësua në minutën e 17-të të pjesës së dytë.

Në këtë moment shumë tifozë nuk arritën të mbajnë lotët teksa legjenda e tyre po lëshonte fushën e blertë.

Këtë moment në video e keni nga sekonda 0:54

Lotët nuk arri t’i mbajë as djali i Buffonit, Louis Thomas.

Të pranishëm ishim edhe dy djemtë tjerë Leopoldo Mattia dhe David Lee.

Buffon, lamtumira e një legjendeBuffon, lamtumira e një legjende

Buffon është një nga lojtarët më të suksesshëm në futbollin italian dhe pensionimi i tij është një humbje e madhe.

Për largimin e tij normalisht që u emocionuan edhe lojtarët e Juves. /Telegrafi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT