Dita e meçit me të madh po afrohet, Wilder vjen me një deklaratë të frikshme për Furyn

Deontay Wilder do të përballet me Tyson Furyn më 22 shkurt në Las Vegas

Meçi i parë i zhvilluar ndërmjet këtyre dy boksierëve kishte përfunduar me barazim, shkruan Reporteri.net

Wilder beson se tani do ta nokautojë Furyn në rimeçin që luhet vikendin e ardhshëm.

“Mendoj se kur vetëm preki kundërshtarët e mi, ata rrëzohen, jo më t’i godas,” ka thënë Wilder.

“Jam i bekuar nga Zoti për këtë forcë dhe mendoj se unë e kam përdorur atë në mënyrën e duhur.

Ai [Tyson Fury] e di çfarë e pret, e di se do të jetë i nokautuari i 42-të në karrierën time, nuk flas gjepura siç bënë ai, do të ndodhë një gjë e tillë, keni për të parë,”. /Reporteri.net/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT