Digjet një shtëpi në Deçan, lëndohet një 9-vjeçar

Një fëmijë i moshës 9-vjeçare ka pësuar lëndime trupore si pasojë e zjarrit që ka kapluar një shtëpi në Deçan të shtunën rreth orës 20:30.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh, shkruan Reporteri.net.

Sipas Policisë, zjarri dyshohet se është shkaktuar nga një ngrohëse elektrike e cila kishte qenë në një nga dhomat e shtëpisë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet policore bashkë me zjarrfikësit dhe punëtorët e KEDS-it.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT