Dhunoi seksualisht një shqiptare, ish-ylli i Milanit dënohet me 9 vite burg

Ish-ylli brazilian i Milanit, Robinjo, është dënuar me nëntë  vite burg nga Gjykate e Milanos, pasi është shpallur fajtor për dhunë në grup ndaj një vajze shqiptare. Dhuna, sipas hetimit, është ushtruar nga Robinjo gjatë kohës që luante te Milani, në bashkëpunim me 5 persona të tjerë.

Robinjo-Pato

Dhuna seksuale, ka ndodhur në 22 janar 2013, dhe vajza shqipare në atë kohë ishte 22 vjeç. E gjithë kjo histori ka ndodhur në një diskotekë në Milano. Robinjo ka qenë i përfshirë edhe më parë në një histori të njëjtë, ku në 2009, teksa luante në radhët e Mançester Sitit, u arrestua për përdhunim.