Detaje për rastet e reja me koronavirus nga Skenderaj

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 454 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 250 raste pozitive.

Komuna e Skenderaj ka rezultuar me 5 raste të reja.

Të prekurit me COVID-19 janë nga këto vende: Qyteti i Skenderajt me 2 raste të reja, Prekaz i Epërm 1, Klinë e Epërme 1 dhe Kryshec 1 rast i ri. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT