Detaje mbi Samsung Galaxy S6

Ndonëse ende nuk kemi diçka zyrtare nga kompania për modelin më të ri të telefonit Samsung, një burim ka filluar të qarkullojë duke sjellë detaje të rëndësishme për modelin Samsung Galaxy S6. Sipas këtij burimi, këto të dhëna vijnë nga burime të afërta të divizionit Samsung Electro-Mechanics (SEM).
Pajisja pritet të ketë një super kamerë me 20 megapikselë, ndërsa ajo frontale 5 megapikselë, ky telefon pritet të jetë për 50% më i shpejtë se paraardhësi i tij. Ekranin 5.1 inç, hapësirë të brendshme në tri versione 32 GB, 64GB, dhe 128GB, ndërsa për RAM nuk është bërë e ditur. Bateria e tij pritet të jetë me kapacitet 2550 mAh.
Është bërë e ditur se modeli Samsung Galaxy S6 do të prezantohet në Kongresin Botëror të Telefonave e cila mbahet me 2 mars.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT