Dëshirat e Barcelonës për mercaton verore

 

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba dhe ai i Dortmundit, Ilkay Gundogan duket se janë synimet kryesore të Blaugranëve për këtë verë.

Sidoqoftë, Barcelona duket se dëshiron të transferojë edhe dyshen nga Fluminense, Gerson i cili është mesfushor i majtë dhe Kenedy që është sulmues dhe luajnë për Brazil U-20.

Kampinët evropian janë të suspenduar nga FIFA deri në janar dhe lojtarët që i blejnë mund t’i huazojnë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT