Deri tani vetëm 3 deputetë nga PDK e Skenderajt

PDK e Skenderajt në zgjedhjet e 6 tetorit garoj me një numër të madh të kandidatëve.

Sipas një liste të publikuar së fundmi, PDK’së pritet t’i takojnë 24 ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Mërgim Lushtaku, Blerta Deliu Kodra dhe Ganimete Musliu besohet se kanë arritë vota të mjaftueshme për të siguruar nga një ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Mbetet të shihet në ditët në vazhdim se a do të arrijë edhe ndonjë kandidatë nga Skenderaj të bëhet pjesë e legjlislaturës së ardhshme. /Drenica Press/

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT