Deputetja Musliu përkujton dëshmorët e Drenicës(Foto)

Dputetja e PDK-së Ganimete Musliu, ka vizituar sot disa pjesë të Drenicës, me ç’rast ka përkujtuar dëshmorët e rënë për liri.

“Drenica sot perkujton ofenziven famkeqe te 30 prillit te vitit 1999 ne fshatrat Verbofc, Shtuticë, Baks, Dashefc, Qirez dhe fshatrave tjera per rreth. Lavdi e perjetshme te gjithë deshmorve dhe martirve te rënë për Liri!”, ka shkruar Musliu në facebook.

Pos kësaj, deputetja e PDK-së ka publikuar edhe disa fotografi, teksa shihet duke i nderuar dëshmorët.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT