Deputetja kosovare feston ditëlindjen, ndanë dhuratën e bërë nga shefja e grupit parlamentar

Jeta Statovci është njëra nga deputetet më të reja në Kuvendin e Kosovës. Deputetja e Listës Guxo, pjesë e grupit parlamentar të Vetëvendosjes feston sot ditëlindjen e 28-të.

Megjithatë, Statovci është njëra nga deputetet më aktive në Kuvend dhe ditëlindja e saj vije një ditë pas kthimit nga Greqie ku ishte pjesë e Sesionit të 9-të Plenar të Asamblesë Parlamentare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore që u zhvillua në Athinë.

Statovci ka publikuar dhuratën e marrë sot nga shefja e grupit parlamentat të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT