Deputetja e PDK-së infektohet me koronavirus

Deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus.

Në Facebook derisa ka konfirmuar lajmin, ka treguar edhe për disa nga simptomat që po ndjen.

Postimi i saj:

Të dashtun miq, pas testit negativ të javës së kaluar sot e kam ripërsëritur testin dhe kam dal pozitiv…

Kjo për faktin që tre ditët e fundit kam patur disa nga simptomat që e shquajnë këtë virus si:

Plogështi

Ethe

Temperaturë

Koll

Poashtu kam vërejtur aritmi të theksuar këto ditë…

Çfarë mund të ju them unë e që nuk e keni dëgju deri tani…Asgjë më shumë përtej se të kujdeseni për veten e të tjerët. Maska, higjiena e theksuar, distanca tashmë janë domosfoshmëri dhe mënyrë jetese.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT