Deputeti i PDK-së bashkë me Ramiz Lladrovcin vizitojnë disa nga vendet ku ranë dëshmorët dhe martirët

Ndërsa shumë figura të njohura politike zgjedhin ditët e vikendit për të pushuar jashtë Kosovës, e sidomos këto ditë të nxehta në vende bregdetare, deputeti i PDK-së, Fatmir Xhelili sot ditën e vikendit e ka shfrytëzuar që të vizitojë disa vende ku kanë rënë disa dëshmorë dhe martirë të UÇK-së.

Deputeti Xhelili ka qenë i shoqëruar nga kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe persona të tjerë, shkruan Reporteri.net.

“Sot me Ramiz Lladrovcin vizituam disa vende ku kanë rënë dëshmorët dhe martirët gjatë luftës së UÇK-së! Populli ynë kurrë nuk do të mund t’i paguaj plotësisht borxhin heronjëve të rënë, por mund ta nderoj flijimin e tyre!”, ka shkruar deputeti Xhelili, ndërsa ka publikuar disa foto nga vendet që kanë vizituar.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT