Deputetët e Vetëvendosjes, gati për ditën e re dhe Qeverinë Kurti

Në Kuvendin e Kosovës tashmë janë mbledhur thuajse të gjithë deputetë e zgjedhur të legjislaturës së shtatë.

Këta deputetë do të japin sot votën e tyre për kryeministrin e ri të vendit, si dhe për qeverisjen e re të  Kosovës.

Janë pikërisht deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje të cilët janë bërë bashkë, e të buzëqeshur për të pritur momentin e nisjes së seancës plenare në ora 11:00, transmeton Indeksonline.

 

 

Në një fotografi të publikuar në Facebook, deputetja Mimoza Kusari-Lila tha se tashmë janë gati për ditën e re dhe për Qeverinë Kurti./Indeksonline

- Advertisement -

MË TË FUNDIT