Delegacioni i komunës së Vushtrrisë bëri homazhe në Prekaz

 

Sot në Prekaz ishte edhe një delegacion i komunës së Vushtrrisë, i prirë nga kryetari Bajram Mulaku të cilët bënë homazhe pranë varrit të Adem Jashait dhe dëshmorëve tjerë.
Më pas kryetari Mulaku me bashkëpunëtor u prit edhe nga përfaqësuesi i familjes Jashari, Murat Jashari.
Pos kësaj udhëheqësitë e komunës së Vushtrrisë bënë homazhe edhe pranë bustit të Adem Jasharit në Vushtrri, dhe në disa vende tjera ku u derdhë gjakë për lirin e vendit tonë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT