De Rossi tregohet profesionist i madh: Jam i lumtur për Salah edhe pse na ndëshkoi

Daniele De Rossi beson se Liverpool ka shkatërruar taktikat e Romës me një lojë me topa të gjatë.

Liverpool fitoi ndaj Romës me rezultatin e thellë 5-2, mirëpo ende asgjë nuk ka përfunduar, shkruan GazetaBlic

Finalisti i Ligës së Kampionëve dio të vendoset në ndeshjen e javës së ardhshme në Olimpico.

Ne e dimë se Salah është një lojtar i mirë dhe gjithashtu një person i madh. Jam i lumtur për të, edhe nëse na ndëshkoi. Ai është përmirësuar aq shumë dhe po bëhet aq vendimtar saqë ne të gjithë menduam se mund të jetë, tha De Rossi për Mediaset Premium.

Ne e dimë se tifozët tanë besojnë, ne duam t’u japim atyre një tjetër natë si ai që kishin kundër Barcelonës.

Ata na shkatërruan taktikat me topat e gjatë, përfundoi De Rossi.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT