De Biasi: Merituam fitoren

Pas fitores së vështirë ndaj Armenisë, trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, ka deklaruar se për të kjo ishte ndeshja më e rëndësishme.
 “Sigurisht se në pushim të ndeshjes i thashë se duhet të luajmë normalisht dhe jo shumë hapur. Me ndryshimet në pjesën e dytë lojtarët na dhanë diçka më shumë dhe në fund fituan”.
“Sigurisht që e thashë se kjo ishte ndeshja më e rënësishme më emocionale sepse ashtu do jetë e ardhshmja. Sot kemi goditur portën si asnjëherë portën, goditëm shtyllën disa herë. Merituam fitoren”, deklaroi De Biasi.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT