De Biasi i kënaqur për fitoren dhe për paraqitjen e dy futbollistëve të rinjë

 

Trajneri i Shqipërisë, Giani de Biasi, është shprehur i lumtur pas takimit me Francën që skuadra e tij fitoi ndaj një kundërshtari të fortë, që sot luajti me ritme të ulta.

“Ishte një ndeshje e mirë, një ndeshje kundër njër kundërshtari që sot luajti në ritme paksa të ulëta”.

“I gjithë ekipi ka bërë një ndeshje të shkëlqyer, dhe jam i lumtur me paraqitjene dy lojtarëve të rinj, Ajeti e Aliji”.

Në duel me Francën ka debutuar edhe Arbnor Fejzullahu, futbollisti i parë nga Lugina e Preshevës që luan për Kombëtaren Shqiptare./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT