Dasëm në Skenderaj, policia arreston dy persona që kanë gjuajtur me armë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në fshatin Kllodernicë të Skenderajt.

“Në ora 11:00 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti në një aheng kishte gjuajtur me armë zjarri. I dyshuari ka pranuar për veprën, dhe nga policia iu është sekuestruar një armë AK-47 dhe një karikator me dy fishek. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurort është liruar në procedurë të rregullt.”

“Në ora 11:11 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti në një aheng kishte gjuajtur me armë zjarri. I dyshuari ka pranuar për veprën, dhe nga policia iu është sekuestruar një armë AK-47 dhe një karikator me katër fishek. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurort është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT