Dani Alvesh nënshkruan me PSG

 

E ardhmja e Dani Alvesh duket se do të jetë kampionati francez.
Sipas “Radio Marca”, ylli brazilian ka nënshkruar kontratë trevjeçare me vlerë prej 9 milionë euro në vit në Parc des Princes.
Alveshit i skadon kontrata me Barcelonën në verë, dhe ka refuzuar vazhdimin e saj.
Mbrojtësi brazilian është pjesë e Barcelonës që nga viti 2008, kur u transferua nga Sevilla, dhe në vitin 208 paraqitje ka shënuar 14 gola.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT