Daçiq, BE-së: Mos më prekni në Rusi

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë të mërkurën, se “Serbia kur bëhet fjalë për vendimet që merr BE, i përkrahë të gjitha, pos njërës; sanksioneve ndaj Rusisë’, transmeton zeri.info.

Duke folur gjatë një konference, për ‘integrimimin e Serbisë në BE, dhe politikat evropiane”, Daçiq ka shtuar se viteve të fundit Serbia ka bërë çdo gjë që BE i ka kërkuar, por kur bëhet fjalë për Rusinë, këtu nuk ka pajtime.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT