Crvena Zvezda vizitoi sot Kosovën (FOTO)

Klubi futbollistik më i madh në Serbi, Crvena Zvezda, ka qëndruar sot në Kosovë

Futbollistët, trajnerët dhe zyrtarët e klubit më të madh të futbollit serb, Crvena Zvezda, janë pritur sot si mbretër nga bashkëkombësit e tyre serbë në Kosovë, ku kanë ardhur për ta zhvilluar një ndeshje humanitare ndaj FK Graçanica, e cila nuk e njeh Federatën e Futbollit të Kosovës, por vetëm atë të Serbisë, shkruan Zëri.

Ekspeditën serbe e ka pritur edhe zëvendëskryeministri serb në Qeverinë e Kosovës, Branimir Stojanoviç, dhe kryetari i Komunës së Graçanicës, Vladeta Kostiç.

Ndeshja ka filluar në ora 16:00, ndërsa ka ngjall interesim të madh te serbët e Kosovës. /Telegrafi/ 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT