“COVID shkofsh e mos u kthefsh”, kënga që Cima e këndoi në një emision pak javë para se të vdiste

Ka vdekur aktori i njohur shqiptar, Rasim Thaçi-Cima sot në moshën 71-vjeçare, si pasojë e COVID-19.

Lajmi është i ditur nga familjarët e aktorit por edhe është konfirmuar nga Klinika Infektive.

Ai ka 13 ditë që ishte duke vuajtur nga COVID-19 dhe ishte i shtrirë në QKUK.

Në emisionin e fundit si mysafir, ishte te emisioni i Robert Berishës, ku edhe kishte kënduar një këngë kushtuar COVID-it.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT