Cordoba-Barcelona 0-8

Blaugranët e shkatërruan kundërshtarin e tyre sonte duke e mposhtur hiq më pak se 8:0.
Ivan Rakitic (42’), Luis Suarez (45’, 53’ dhe 88’), Lionel Messi (47’ dhe 80’), Gerard Pique (65’) dhe Neymar (85’ p) realizuan golat e kësaj fitoreje të madhe të Barcelonës.
Me këto tri pikë, Barca arrinë në kuotën e 87 pikëve, 5 më shumë se Reali që sonte luan ndaj Sevillës.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT