CNN: Së paku 32 të vdekur, 88 të plagosur

Pas shpërthimeve në Aeroportin “Ataturk” në Stamboll kanë mbetur të vdekur së paku 32 veta dhe 88 tjerë janë plagosur, raporton rrjeti televiziv CNN.

Më herët ishin raportuar shifra të ndryshme të të vdekurve dhe të të plagosur. Madje disa media kishin raportuar për një numër prej 50 të vdekurve.

Në orët e mbrëmjes, Turqia, gjegjësisht qyteti i Stambollit është përballur me dy shpërthime të fuqishme.

Megjithatë, përveç informacioneve rreth të vdekurve dhe të lënduarve, deri më tani askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmet në Stamboll. /Telegrafi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT