Çka i tha Rifat Jashari, Ibrahim Rugovës për të vizituar Prekazin?

Deri më tani janë dhënë mendime të ndryshme dhe arsye të ndryshme se pse asnjëherë ish presidenti i Kosovës Ibrahim Rugova nuk e vizitoj Prekazin e Adem Jasharit dhe varrin e tij. Por në emisionin Komiteti gazetari Milaim Zeka sonte tha se “Rifat Jashari i ka dërguar fjalë ish presidentit Ibrahim Rugova se nëse vjen në Prekaz je në besën time dhe asgjë nuk do të ndodh”. Këtë deklaratë e bëri Milaim Zeka lidhur me çështjen se pse Ibrahim Rugova se vezitoi asnjëherë varrin e Adem Jasharit./drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT