City pranon kërkesat e Liverpulit për Sterling

 

Sipas raportit të bërë nga Sunday Express, mësojmë se Manchester City është shprehur i gatshëm të paguajë 70 milionë euro për Sterlingun.

Raportohet se kjo është një shumë që kërkohet nga drejtuesit e skuadrës së The Reds, të cilët nuk lejojnë largimin e Sterlingut për ndonjë shumë më të vogël.

Përndryshe, ofertat e mëparshme të Cityt për Sterlingun janë refuzuar nga Liverpooli, ndërsa oferta 70 milionëshe pritet të pranohet, dhe duket se Sterling do të jetë lojtar i Manchester Cityt për sezonin tjetër.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT