City gabon, buzëqesh Chelsea (Video)

Manchester City është befasuar në udhëtim tek Burnley duke u mposhtur me rezultat 1:0.
Edhe pse City dominoi gjatë gjithë ndeshjes, duke treguar lojë me të mirë së vendasit.
Por vendasit u treguan me fat duke shënuar gol në minutën e 60’ me anë të lojtarit George Boyd.
City mbetet në vendin e dytë me 58 pikë, duke mbetur pesë pikë larg Chelsea, që ka 63 pikë, dhe dy ndeshje më pak të zhvilluara. /Drenica Press/