City, 50 milion euro për ish-lojtarin e Chelseat

 

Nënkampionët e Premier League, Manchester City, ende nuk ka transferuar ndonjë futbollistët cilësor, duke pritur që në klub të sjell një emër të madh, si dhe të shes ndonjë lojtar për të siguruar lekë, të cilat edhe nuk mungojnë te kampionët e sezonit 2013-14.

Mendimet angleze shkruajnë se City ka bërë një ofertë prej 50 milionë euro për shërbimet e De Bruynes.

Belgu aktualisht është pjesë e klubit gjerman, Wolfsvurg, kurse sezonin e kaluar ishte lojtar rezervë te Chelsea./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT