Cili është më i mirë sipas Maradonas Messi apo Ronaldo

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona, për dallim nga të tjerët, ka thënë se Ronaldo dhe Messi, janë në të njëjtin nivel.

Si Ronaldo ashtu edhe Messi, në vitet e fundit kanë regjistruar paraqitje mbresëlënëse, duke u cilësuar si futbollistët më të mirë në histori të futbollit.

“Kjo nuk është një situatë që Messi të jetë më i mirë se Ronaldo, apo Ronaldo më i mirë se Messi. Unë mendoj se ata janë në të njëjtin nivel”, ka deklaruar Maradona.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT