Këngëtarja kosovare heq dorë nga muzika për t’u bërë shofere e autobusit

Antigona Bajrami është emër i njohur i skenës muzikore, e dëshmuar shumë herë për potencen e saj vokale dhe ëmbëlsinë me të cilen e interpreton çdo këngë.

Antigona Bajrami është nga Peja, por e rritur në Gjermani. Ani pse është rritur larg vendlindjes, Bajrami gjithmonë e ka dashur muzikën shqipe, që e kultivon me shumë dashuri.

Ndonëse e sukseshme, këngëtarja muzikën thotë se e ka vetëm hobi, pasi punon edhe si infermiere dhe shofere autobusi, shkruan “Kosovarja”.

Duket e pa besueshme, por është e vërtet që këngtarja bukuroshe të jetë shofere autobusi. E, megjjthatë, Antigona e bënë me shumë pasion e përkushtim edhe këtë punë.

Ndryshe, Bajrami, së shpejti vjen me tri këngë të reja të punuara nga Fatmir Muja, Adrian Kastrati, Kreshnik Ibrahimi, Rrahman Kryeziu e Ejup Shabani.

Këngët e reja, e mirënjohura e skenës sonë i ka kënduar në projektet e vitit të ri të produksionit “Libonia”, e që së shpejti do të jenë në dispozicion të publikut.