Chiellini, Messit: Në Itali nuk mund të shënosh gola si në Spanjë

 

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, ka folur për kundërshtarin e radhës në Ligën e Kampionëve. Ai ka thënë se Messi nuk mund të shënoj gola në Itali, siq shënon në Spanjë, duke iu referuar golit të Messit ndaj Bilbaos.

“Messi gola të tillë, nuk mund të shënoj në Itali. Por gjithsesi, ai mbetet Perëndia e futbollit. Në Spanjë, sulmet janë më të mirë, në Itali, janë mbrojtjet”, ka thënë Messi.

Chiellini është një nga mbrojtësit më të mirë në botë, dhe këtë të shtune do të ketë para vetës një testë të vështirë, pasi përball do të ketë treshen Messi, Neymar dhe Suarez./DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT