Chelsea-PSG po bisedojnë për këtë superlojtar (foto)

Bisedimet mes Chelsea Football Club dhe PSG – Paris Saint-Germain për transferimin e David Luiz në “Stamford Bridge” po vazhdojnë në këto momente.

E ardhmja e Luiz tek PSG është në dyshim pasi që ai nuk do të jetë me lojtar titllar në formacionin e trajnerit Emery i cili ka bërë me dije se zgjedhjet e tij për mbrojtjen janë Thiago Silva dhe Marquinhos.

Në anën tjetër trajneri Antonio Conte e dëshiron një mbrojtës veteran dhe mbi të gjitha Luiz e njeh ambientin në skuadër dhe në Premier League./Drenicapress.info/

Image result for chelsea psg

- Advertisement -

MË TË FUNDIT