Chelsea marshon drejt titullit Kampion (Video)

Pas trofeut të Capital Cup One, Chelsea marshon drejt titullit kampion duke fituar në udhëtim të West Ham me rezultat 1:0.
Në një ndeshje te vështirë me plot raste shënimi nga të dy skuadrat u shënua vetëm një gol. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoj Eden Hazard në pjesën e parë, gjegjësisht në minutën 23’.
Me këtë fitore, blutë e Londrës shtojnë më shumë pozitat e forta në krye të renditjes.
Chelsea aktualisht ka 63 pikë dhe ndodhet në vendin e parë, ndërsa pas saj vjen City me 5 pikë më pak, por se ka një ndeshje më shumë për të zhvillua. /Drenicapress/

https://www.youtube.com/watch?v=RVaB5TWuA1Y

- Advertisement -

MË TË FUNDIT