Çfarë po ndodh me Coutinjon?

 

Mesfushori i Liverpulit, Filip Coutinjo ka pësuar një lëndim në vikend duke dalë nga loja me barelë.

Lajmet që vijnë nga infermieria limitojnë dëmet pasi lojtari kryesor i sulmit të “The Reds” do të qëndrojë jashtë fushave për rreth 6 javë, çka do të thotë se Coutinho do të jetë gati për të zbritur në fushën e lojës në mesin e muajit janar.

Objektivi i Coutinhos është rikthimi për transfertën e “Old Trafford” ndaj Manchester United, por ai do të jetë mungesa e madhe në sfidat derbi kundër Evertonit dhe Manchester City.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT