Çfarë po ndodh? Edhe një zjarr masiv në Emiratet e Bashkuara Arabe (Video)

Një zjarr masiv shpërtheu në tregun e zonës Ajman në Emiratet e Bashkuara Arabe të mërkurën në mbrëmje. Disa autoomjete të zjarrfiksëve u panë duke nxituar drejt vendit, ndërsa autoritetet akoma nuk kanë konstatuar shkakun e zjarrit. Asnjë viktimë nuk është raportuar deri më tani, shkruan Drenicapress

Sipas raporteve zyrtare, zjarri shpërtheu në orën 6:30 në zonën e re industriale të emirateve në Ajman, e cila është rreth 50 km larg nga Dubai.

Disa automjete të zjarrëfiksave u panë duke shkuar në vendin e incidentit dhe raportohet se u deshën tre orë për të ulur nievlin e flakëve ku ende po vazhdohet puna për fikjen e zjarrrit.

Incidenti i zjarrit në Ajman ka ardhur më pak se 24 orë pasi një shpërthim i madh tronditi Bejrutin, kryeqytetin e Libanit. Valët e shokut të shpërthimit po përplasen thellë në qytet dhe vranë të paktën 100 dhe plagosën më shumë se 3000 njerëz.

Sipas qeverisë lokale, shpërthimi masiv ka shkaktuar dëme në vlerë prej 5 miliardë dollarë dhe la rreth 3,00,000 njerëz të pastrehë në qytet./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT