Çfarë ndodh me trupin nëse pini lëng limoni

Çfarë ndodh me trupin nëse pini çdo mëngjes lëng limoni me ujë?

Mjafton të filloni ta praktikoni konsumimin e lëngut të limonit dhe shumë shpejt do të vini re ndryshimet në trupin tuaj.

Limoni përveçse është një disifektant shumë i mirë ka dhe shumë dobi të tjera për trupin e njeriut, sepse përmban vitamin C dhe B, përmban kalçium, hekur, magnesium dhe fibra.

Sipas tuttasalute.net duke u nisur nga këto të dhëna mbi limonin është e kuptusheme se një gotë me lëng limoni në mëngjes përmirëson ndjeshëm shëndetin, si dhe e mban atë në formë të vazhdueshme.

Lëngu i limonit largon toksinat nga trupi, forcon sistemin imunitar, eleminon kaloritë e tepërta.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT