Çfarë i gjeti policia Donika Kadaj-Bujupit dhe Aida Dërgutit në Kuvendin e Kosovës?

Një sprej OC dhe një sferë e cila dyshohet se ishte gaz lotsjellës u janë gjetur dy deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje pak para seancës ku pritej të votohet marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi.

Policia e Kosovës në raportin ditor ka shkruar se gjatë kontrollit te të njëjtat janë gjetur dhe konfiskuar: një Sprej OC dhe një sferë e cila dyshohet të jetë gaz lotsjellës.

Kadaj-Bujupi dhe Dërguti ishin të vetmet deputete që u arrestuan dje. Dje në medie u raportuat se Policia e Kosovës e ka arrestuar edhe djalin e saj pasi që dyshohet se kishte koktej molotovi.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT