Cech ndahet pas 11 viteve me Chelsean

Arsenali të hënën do të zyrtarizojnë transferimin e portierit aktual të Chelseat, Petr Cech.

Marrëveshja është arritur ndërmjet dy palëve, ku ky është fundi i një karriere të jashtëzakonshme tek Chelsea, me të cilët ishte 11 vite së bashku.

Cech të premten i ka kaluar testet mjekësore, dhe marrëveshja është arritur për transferimin e tij, ku Arsenal do u paguajë rivalëve lokal 11 milionë funta.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT