Cavani: Ose qendërsulmues ose iku!

 

Sulmuesi uruguaian, Edison Cavani, është transferuar në verën e vitit 2013 në Paris, por trajneri Laurent Blanc ka preferuar Zlatan Ibrahimovic si sulmues të qendrës.
“Unë nuk e di nëse do të qëndrojë në PSG. Unë mund të qëndroj, unë mund të largohem nga … Ju nuk mund ta dini se çfarë mund të ndodhë në futboll,” tha ish sulmuesi i Napolit dhe Palermos për GQ.
“Kur kam ardhur në PSG jam detyrua të luajë në krah. Njerëzit nuk e kuptojnë se sa që ka ndikuar paraqitjet e mia. Unë do të shënoja shumë më tepër në qoftë se unë do të luaja si një sulmues”, ka theksuar ai.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT