Zgjedhjet

Kandidatët më të votuar të PDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit

Të dielën më 14 shkurt, Kosova mbajti zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, proces që u vlerësua lartë për mbarëvajtjen e votimit si njëra nga zgjedhjet...

Enver Hoxhaj në 90 sekonda i përmbledh shtyllat kryesore të programit të PDK-së

Kryetari i PDK-së, kandidati për Kryeministër, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar një video 90 sekondëshe, ku ka përmbledhur shtyllat kryesore të programit të PDK-së. “Gjatë katër...

Donjet Bislimi: Prekazi përfaqsohet denjësisht vetëm me PDK-në, të tjerët mund të vijnë vetëm për foto

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Donjet Bislimi, në kuadër të fushatës zgjedhore ka vizituar Prekazin. Përmes një postimi në rrjetin...

Hoxhaj në Skënderaj, Mitrovicë e Vushtrri: Fitorja e PDK-së po shtrihet në të gjithë Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj, dje ka prezantuar planin e Rimëkëmbjes para qytetarëve të Skënderajt, Mitrovicës dhe...

Një burrë me dy gra e shtatë fëmijë – Iliazi, Anifeja dhe Manushaqja: Jetojmë të lumtur së bashku

Ndodhemi në Selishtë të Peshkopisë, pranë familjës së Ilaz Laskaj. Në vitin 2001 Iliazi u martua me Anifën, por në vitin 2005 ai lidhi...

Përfundon numërimi në Viti, kjo parti fiton 34,96%

KQZ-ja ka përfunduar me numërimin e votave në komunën e Vitisë. Pas numërimit të votave, në këtë komunë që qeveriset nga LDK-ja, numrin më të...

Përfundon numërimi në Gjilan, ja tri partitë e para

KQZ-ja ka përfunduar me numërimin e votave në komunën e Gjilanit. Pas numërimit të votave, në këtë komunë që qeveriset nga LDK-ja, numrin më të...

Befasi në Obiliq, ja partia fituese

KQZ-ja ka përfunduar me numërimin e votave në komunën e Obiliqit. Pas numërimit të votave, në këtë komunë që qeveriset nga AAK-ja, numrin më të...

Përfundon numërimi në Drenas, ja diferenca e PDK-së me partitë tjera

KQZ-ja ka përfunduar me numërimin e votave në komunën e Drenasit. Pas numërimit të votave, në këtë komunë numrin më të madh të votave e...