Zgjedhjet 2021

Bislimi takohet me përfaqësuesit e bizneseve: Do të jem zë i fuqishëm i juaji

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Donjet Bislimi në përmbyllje të fushatës zgjedhore është takuar me përfaqësuesit e bizneseve që operojnë në Komunën...

Ganimete Musliu pritet si Shotë Galica në Koliç

Kandidatja për deputete e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu po gëzon mbështetje të gjerë në garën zgjedhore të 14 shkurtit. Ajo së fundi ishte...

Beka: Respekt për secilin përkrahës të PDK-së

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Fadil Beka, ka mbetur i impresionuar për pritjen madhëtore që i është bërë nga simpatizantët e PDK-së...

Isa Hajdaraj merr përkrahje të madhe nga fshatrat e Qyqavicës

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK’së, Isa Hajdaraj, ishte në takim me banorët e disa fshtrave të Qyqavicës, shkruan...

Enver Hoxhaj në 90 sekonda i përmbledh shtyllat kryesore të programit të PDK-së

Kryetari i PDK-së, kandidati për Kryeministër, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar një video 90 sekondëshe, ku ka përmbledhur shtyllat kryesore të programit të PDK-së. “Gjatë katër...

Donjet Bislimi: Prekazi përfaqsohet denjësisht vetëm me PDK-në, të tjerët mund të vijnë vetëm për foto

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Donjet Bislimi, në kuadër të fushatës zgjedhore ka vizituar Prekazin. Përmes një postimi në rrjetin...

Pritje madhështore për Lushtakun, në lagjen e ‘rrezikshme’ të Prishtinës! (VIDEO)

Zëvendëskryetari i parë i Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku ka qëndruar mbrëmë në lagjen e Kodrave të Trimave (Vranjevcë) në Prishtinë. Për Lushtakun, ishte...

Donjet Bislimi: Mesazhi është i qartë, Rimëkëmbje për Drenicën dhe gjithë Kosovën

Donjet Bislimi gjatë takimit të sotëm me rininë Demokratike të Skenderajt ka marrë përkrahje të madhe dhe konkrete. Bislimi ka potencuar se mesazhi i Rinisë...

Mihane Kodra Bekteshi premton përkrahje të parezervë për rininë

Mihane Kodra Bekteshi e cila në këto zgjedhje garon me numër 96 ka premtuar përkrahje të parezervë për rininë, si deputete e ardhshme e...