Uncategorized

Bislimi: Asnjë zyrtar apo aktivist i yni nuk është infektuar me Covid-19 pas tubimit të 12 qershorit

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, ka mohuar se burim i rritjes së numrit të të prekurve me koronavirus në vend mund të ketë...

Shqiptarja konfirmon mandatin e tretë në Parlamentin e Kroacisë

Ermina Lekaj-Përlaska do të jetë deputete në mandatin e tretë të Parlamentit kroat. Në zgjedhjet e mbajtura dje, kandidatja nga Prizreni ka fituar mbi 1700...

Policia jep detaje se si erdhi deri te vrasja dhe plagosjet në Lipjan

Një përleshje me armë zjarri ka ndodhur dje në mëngjës në fshatin Hallaq i Madh në Lipjan. Në këtë përleshje janë përfshirë nëntë persona,...

Jeta Xharra e Faik Spahiu përfundojnë në Gjykatë: Uzurpuan pronë 1 milionëshe me ndihmën e Haki Abazit

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës sot është mbajtur seanca gjyqësore kundër Jeta Xharrës dhe Dajana Berishës pas padisë që është ushtruar ndaj tyre nga...

Të dënuarit mbjellin domate, patate, fasule, lakra dhe tranguj nëpër burgje

Pavarësisht situatës së krijuar nga pandemia në vend, të burgosurit nuk i kanë ndërprerë aktivitete e tyre të përditshme. Ata kanë mbjellë domate, patate,...

Politikani shqiptar rrëfen për takimin që kishte me Dick Martyn, raporti që e themeloi Specialen

Një komunitet, popull, komb apo vend që nuk e prek thelbin apo diskuton ҫështjet në kohën e duhur, atëherë edhe treni i kohës i...

Cakaj: I bindur në pafajësinë e Thaçit dhe Veselit, krenar me punën e tyre për çlirimin e Kosovës dhe ndërtimin e shtetësisë së saj

Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj ka reaguar në Facebook pasi Zyra e Prokurorit Special ka publikuar propozim-aktakuzën ndaj kryetarit të PDK-së, Kadri...

Vushtrriasi i infektuar me Covid19 thyen rregullat, nuk qëndron në shtëpi, inicohet rast ndaj tij!

Komuna e Vushtrrisë edhe më tej vazhdon të ketë të infektuar me Covid19, të cilëve edhe u është rekomanduar të qëndrojnë në vetizolim. Por, njejtë...

Zëvendësministri i Arsimit me Shkollë të Mesme

Driton Bardheci është emëruar zëvendësministër i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, sot. E emërimi i tij në këtë post ka ngjallur reagime të shumta. Organizata Studentore Studim,...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com