Uncategorized

Ani pse gati fundi i sezonës, pushuesi në jug paguan 38 euro një pjatë me pasta

As fundi i sezonit veror nuk po i ndal ankesat e pushuesve në jugun e Shqipërisë. Kryesisht këto ankesa kanë të bëjnë me faturat e...

Gratë iraniane kanë nevojë për certifikata për të vërtetuar se janë të virgjëra

“Më mashtrove të martohesha me ty sepse nuk je e virgjër. Askush nuk do të martohej me ty nëse do ta dinte të vërtetën.”-...

Ndërron jetë i riu nga Mikushnica e Skenderajt (FOTO)

Është ndarë nga jeta në moshë të re, Sherif Mangjolli nga fshati Mikushnicë e Skenderajt, shkruan Drenica Press. Sipas një njoftimi nga të afërmit e...

Mustafa për Qeverinë Kurti: S’dallon shumë prej rusëve sa i përket dhunës, duan të themelojnë ushtri paralele

Gjatë ditës së djeshme kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është deklaruar se situata mes Kosovës dhe Serbisë mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur. Kjo...

Ankohet mërgimtari nga Skenderaj: Byrekut me mish vetëm emri i kish mbet (FOTO)

Një mërgimtar nga Qubreli i Skënderajt që jeton në Danimarkë, ka ardhur në vendlindje. Mergimtari ankohet duke thënë se  burekut me mish vetëm emri i...

Kush festoi në qeveri për vendimin e GjND-së? (VIDEO)

Zëvendëskryeministra, ministra, profesorë, deputetë e prokurorë u patën mbledhur para 12 vjetësh në objektin e Qeverisë së Kosovës për të parë e dëgjuar në...

Berisha e konfirmon se është shpallur non-grata edhe nga Britania e Madhe

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha e ka konfirmuar se është shpallur non-grata edhe nga Britania e Madhe. Në një konferencë për media, ai tha se...

Berisha: E kam dënuar raportin e Dick Marty-t, nuk e kemi votuar atë në KiE

“Partia Demokratike ka ngulur thika në shpinën e Kosovës dhe ka qenë ajo që ka votuar raportin e Dick Martyt”, ka qenë kjo deklarata...

Çfarë përmban projektrezoluta e Shqipërisë kundër raportit të Dick Martyt?

Sot në Kuvend diskutohet projektrezoluta “Mbi bazueshmërinë e pretendimeve për trafikimin e paligjshëm të organeve në Kosovë dhe në Shqipëri.” Më 18 korrik, PS deponoi...