toplajmi

Pas arrestimit të Gucatit dhe Haradinajt, ja kush bëhet ushtrues detyre i kryetarit të OVL UÇK-së

Si pasojë e arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe nënkryetarit Nasim Haradinaj nga njësitet speciale të Eulex-it, sekretari i kësaj organizate, Faton...

Këto janë të gjitha vendimet e Qeverisë, për masat e reja ndaj COVID-19

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të kryeministrit Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka zhvilluar mbledhje korresponduese (mbledhje...

Vrasja e kosovarit në Zvicër: Arrestohet vajza e tij, pasi dyshohet se ka shtënë me armë mbi të

“Sipas gjendjes aktuale të hetimeve, zyra e prokurorit publik supozon se vajza 18-vjeçare ka plagosur fatalisht babanë e saj me armë gjatë një mosmarrëveshje...

Arrestimi i Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, deklaratë e fuqishme nga Bekim Jashari

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka folur për arrestimet e kryera sot nga Gjykata Speciale në zyrat e OVL të UCK-së, raporton GazetaBlic. Jashari, duke...

Përfundon aksioni i EULEX-it: Ja për çka u arrestuan Gucati dhe Haradinaj

Ka përfunduar bastisja e EULEX-it në zyret e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, raporton GazetaBlic. Sekretari i OVL të UÇK-së...

Dalin pamje nga aksioni i EULEX-it brenda zyrave të OVL-UÇK-së VIDEO

Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ky aksion policor ka...

“Ata që e sollën ‘Specialen’ e ‘Zajednicën’ nuk mund ta mbrojnë UÇK-në”

Zyrtari për informim në Lëvizjen Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të OVL UÇK-së, Hysni Gucati, nga ana e EULEX-it. Në një...

LAJMI I MIRË: Sot 46 raste me Koronavirus

Ministri i Shëndetsësisisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë me Koronavirus vetëm 46 persona, shkruan...

​Veteranët bllokojnë rrugën dhe gjuajnë me shishe pjesëtarë e EULEX-it

Dhjetëra veteranë e kanë bllokuar rrugën “UÇK”, për disa minuta në shenjë revolte për arrestimin e kryetarit të Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Hysni...