toplajmi

Përkujtohen heronjtë Rasim Kiçina e Ragip Halilaj më rastin e 21 vjetorit të rënies së tyre

Më rastin e 21 vjetorit të rënies së heronjve Rasim Kiçina e Ragip Halilaj, kryetari i Komunës, Ramiz Lladrovci me bashkëpunëtorë, kanë bërë homazhe...

VV sot del në konferencë për media për hapa politik kundër vendimit të Kushtetueses

Lëvizja Vetëvendosje që drejtohet nga Albin Kurti kanë njoftuar sot se do të mbajnë një konferencë për media në zyrën qendrore të partisë në...

Kërkesa e posaçme e deputetes Musliu që ndihmoi kthimin e kosovarëve nga Arabia Saudite

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka bërë të ditur se dhjetëra studentë kosovar, të cilët kishin mbetur në Arabinë Saudite për...

Vajzat simpatike në kabinetin e Vjosa Osmanit

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani është përkujdesur që në kabinetin e saj të ketë afër vetës edhe gjininë e bukur. Ajo ka tri këshilltare simpatike,...

Si do të dukej “Dardani”, monedha kombëtare e Kosovës, dikush del me një propozim

Ideja që Kosova të ketë monedhën e saj kombëtare “Dardanin” ka qarkulluar gjithmonë. Ka pasur edhe debat se a duhet apo jo të ekzistojë një...

Hapja e kufijve ajror dhe tokësor, vendoset në javën e ardhshme

Shefi i kabinetit në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit, Alban Zogaj ka deklaruar se në javën e parë të qershorit do vendosin për hapjen...

UNDP: Vjosa Osmani liderja më e pëlqyer në Kosovë

United Nation Development, program i Kombeve të Bashkuara për të ndihmuar vendet e varfra dhe vendet në zhvillim, ka zhvilluar një sondazh për politikanët...

Vazhdojnë protestat për të katërtën ditë në SHBA për vdekjen e afro-amerikanit gjatë arrestimit të tij

Demonstruesit të premten u mblodhën nëpër qytete të ndryshme të SHBA-së për ditën e katërt për të protestuar kundër vdekjes së afro-amerikanit të paarmatosur,...

Kafenetë pritet të hapen të hënën, këto janë masat që duhet t’i zbatojnë

Kafenetë pritet të hapen të hënën, këto janë masat që duhet t’i zbatojnë Nga 1 qershori pritet rihapja e kafeneve dhe restauranteve në Kosovë. Petrit Kllokoqi...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com