Sport

Djali i Maradonës i kërkon Barcelonës ta tërheqë fanellën me numrin 10

Djali i Diego Maradonës, Diego Armando Maradona Sinagra, i ka bërë thirrje Barcelonës ta tërheqë përgjithmonë fanellën me numrin 10 për nder të babait...

Të hënën hidhet shorti për kualifikimet në Kupën e Botës, Kosova në vazon e pestë

Ditët po afrohen dhe javën e ardhshme, Kosova do t’i mësojë kundërshtarët për kualifikimet e rregullta për botëror. Nga konfederata e UEFA-së, në Katar2022 do...

Harrojeni meçin e Tyson – Shikoni këtë nokaut të çmendur nga Jake Paul

Mbrëmë është zhvilluar edhe një meç tjetër interesant, përveça atij ndërmjet Tyson e Roy Jones. Bëhet fjalë për dueli ndërmjet, Jake Paul e Nate Robinson,...

Lila i tregon Ilir Shaqirit se si motivoheshin në Kombëtare me këngët e tij

Ish futbollisti i Kombëtares Kuq e Zi, Andi Lila ka qenë një tjetër i ftuar në emisionin “Shiko kush luan” të Luana Vjollcës. Futbollsti i...

Pamje: Mike Tyson dhe Roy Jones ndahen baras në meçin e shumëpritur

Tyson shfaqi diçka nga e kaluara e tij duke sulmuar dhe duke hedhur grushte të njëpasnjëshme, derisa Jones lëvizi shumë mirë edhe pse u...

UEFA ndan vazot për Kampionatin Botëror, Kosova dhe Shqipëria mësojnë vazot ku bëjnë pjesë

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka ndarë ekipet kombëtare në gjashtë vazo të ndryshme për kualifikimet e Kampionatit Botëror, Katari 2022. Kësisoj...

Erdhi 24 vite më parë me “duar në xhepa”, sot kampioni sirian ka dy gra dhe gjithçka në Shqipëri

Shqipëria i ka prirë për mbarë ka punën, biznesin, sportin, fëmijët dhe dy gra me të cilat ndan jetën. Siriani Abdyl Fawaz, 24 vite...

LAJMI I FUNDIT: Bota e futbollit në zi, Diego Armando Maradona ka ndërruar jetë

Sipas raportimeve të fundit në Argjentinë, Diego Armando Maradona pësoi një arrest kardiak sot dhe ka vdekur në moshën 60 vjeç. Gazetat argjentinase Clarin dhe...

Xhaka e shtyn keq shokun e ekipit për ta mbrojtur shqiptarin e Leeds United

Në Premierligë sërish po flitet për Granit Xhakën. Ylli shqiptar i Arsenalit ka dal në mbrojtje të një futbollisti tjetër shqiptar, Ezgjan Alioskit të...